Advertisements

تفلیس مقصد جدید متقاضیان ویزای امریکا

تاکنون بیشتر ایرانیان برای تقاضای ویزای امریکا به کشورهای ترکیه یا امارات مسافرت میکردند، اکنون گرجستان نیز مقصد این مسافران خواهد بود.  بر اساس اعلامیه سفارت ایلات متحد امریکا در تفلیس، ایرانیان میتواند از بخش کنسولی  این سفارتخانه نیز برای تقاضای ویزا اقدام کنند. فقط توجه داشته باشید که برای مصاحبه باید با یکی از زبانهای انگلیسی ، گرجی یا روسی آشنایی داشته باشید چون امکان داشتن مترجم در این سفارتخانه وجود ندارد.

Advertisements

24 Responses to تفلیس مقصد جدید متقاضیان ویزای امریکا

 1. drexel says:

  سلام

  در تاریخ ۵ می به همراه ۶ ایرانی دیگر در سفارت امریکا در تفلیس حاضر شدیم و همگی ایرانیان مردود شدند. علت این امر نداشتن اطلاعات کافی افسر محاسبه کننده از ایران بود. در ضمن پیشنهاد جدی کردند که برای مصاحبه به دیگر کشورها مثل دوبی یا آنکارا مراجعه کنید.
  لطفا این ورودی را از روی سایت خود حذف کنید تا دیگر هموطنان ما برای مصاحبه، تفلیس را انتخاب نکنند.

  با تشکر

  • این نظر شماست که بی اطلاعی افسر مصاحبه کننده باعث ردی شما شد، به احتمال زیاد افسره نظر دیگری دارد.
   همانوقت که به شما توصیه کردند بروید دیگر کشورها، کاشکی بخودشان هم میگفتید که توصیه را روی وبسایتشون بگذارند. لابد این توصیه مربوط به شما میشده و جنبه عمومی نداشته.
   تا جایی که من اطلاع دارم و در همین پست هم به آن اشاره کرده ام، تفلیس در حال حاضر به کسانی که زبان نمیدانند توصیه نمیشود.

 2. drexel says:

  اتفاقا به سفارت گوشزد کردم و اگر شما هم به لینکی که گذاشتید نگاهی بیندازید متوجه تغییری که در متنشان داده اند خواهید شد. در ضمن همه ی ۶ نفر به همین دلیل که عرض کردم مردود شدند و از نظر زبان هم مشکلی نبود.
  به هیچ عنوان سفارت امریکا در تفلیس را برای ایرانیان عزیز توصیه نمیکنم.
  با تشکر

 3. drexel says:

  جناب گلچین فر،
  انتهای متنی که در لینک مورد نظر قرار دارد جمله ای اضافه شده که در آن توصیه شده به آنکارا و دوبی( زمانی که من برای گرفتن وقت اقدام کردم این جمله قرار نداشت). از سر من و دوستانی که آمده بودند که گذشت! استدلال منطقی هم همین بس که ۷ نفر ایرانی فقط به یک دلیل در رده های سنی مختلف و برای مقاصد مختلف برای ویزا اقدام کردند که همگی مردود شدند. دلیل افسر مربوطه برای همه همین بود. جالب آنکه نگهبانان درب سفارت به قدری تعجب کرده بودند که از ایران کسی برای مصاحبه آمده که نزدیک بود ما رو راه ندهند!
  نه تنها من بلکه همه دوستان به دفعات به افسر گوشزد کردیم که ما به واسطه ی اطلاعات وب سایت شما به اینجا آمدیم! اما دریغ از ذره ای توجه…

  من از سر دلسوزی عنوان میکنم این مطلب رو! تصمیم گیری و قضاوت به عهده شما عزیزان.

  • خداییش تو هم گیر دادی ها، عزیز من! در وبسایت توصیه شده اگر زبان نمیدونید، بروید کشور دیگه، این مطلب قبل از تاریخ مصاحبه شما هم در سایت بود.
   گرفتن ویزای امریکا از هر سفارتخانه ای برای ایرانیها دشوار هست، هفت نفر که هیچ اگر هفتاد نفر هم مردود بشوند، بنظر من زیاد تعجب آور نیست. با این حال من تجربیات زیادی در اینمورد دارم و چون مرتب اخبار رو دنبال میکنم تا حدودی از سیاستهای روز مطلع می باشم. هر ایرانی هم که بخواهد در اینمورد اقدامی کند، من آماده مشاوره و راهنمایی هستم.

   • نیره سپهری says:

    سلام جناب گلچین فر ، در خصوص سفارت تفلیس حاضر هستید به بنده مشاوره بدین ؟ لطفا تلفنی از خودتون میدین ؟

 4. drexel says:

  محض اطلاع شما جناب گلچین فر، همان ۷ نفر قبلی به اضافه حدود ۶۰ نفر دیگر به سفارت امریکا در دبی رفتیم و از این تعداد تقریبا همگی به استثنای ۵،۶ نفر، ویزا را گرفتیم. تجربیات شما ظاهرا در این یک مورد زیاد هم قابل اطمینان نبود.
  سفارت تفلیس به ایرانی جماعت ویزا نداده و نمیدهد.
  با احترام

  • چه خوب! به این سرعت وقت سفارت از دوبی گرفتید و سه ماه زمانی که برای چک امنیتی لازم است، شامل حال شما نشد. تو واقعن نابغه ای !
   اصلن همینکه سفارت امریکا یکباره به 60 نفر ایرانی ویزا داده، رکوردی است که ممکن است در کتاب گینس هم ثبت شود.
   رفتی امریکا، ماهارو فراموش نکن! از جانب من به اوباما و سایر بچه ها سلام برسون، تلفن بزنی ها، مواظب خودت باش!

 5. drexel says:

  دوست عزیز!
  منظور از اینکه ویزا را گرفتیم، یعنی در مصاحبه قبول شدیم و همگی در مرحله چک امنیتی به قول شما ۳ ماهه(که تصور خامی است در خیال شما!! شخصا دوستانی دارم که در کمتر از یک هفته این مرحله را پشت سر گذاشتند) قرار داریم!!!!
  در ضمن شما میتوانید از سفارت دبی وقت اضطراری بگیرید که شرایط خاصی دارد ولی کار شاقی نیست. من هم گرفتم و برای خودم هم جالب بود که سریع وقت داد.
  ۶۰ ایرانی هم که عرض کردم ، هر کس به قصدی برای ویزا اقدام کرده بود! حالا میخواهد در گینس ثبت شود میخواهد نشود! دلیلی ندارد برای هر حرفی که میزنم مدرک بیاورم…

  • شما برای هیچ یک از حرفهایی که تابحال زدی، مدرک نداشتی دوست من. حتا نام و نشانت هم مشخص نیست.
   چک امنیتی در مورد تمام اتباع مذکر ایرانی که برای اولین بار به ایالات متحده سفر میکنند، الزامی است و ممکن است اعلام نتیجه آن تا سه ماه بطول بینجامد.
   در ضمن با کمال تاسف بخشهایی از کامنت شما که حاوی مطالب اهانت آمیز بود حذف شد. امیدوارم واقعن ویزای امریکا بشما تعلق بگیرد و برای همیشه هم در امریکا بمانید.

 6. امید حاتمی says:

  سلام آقای drexel

  اتفاقا یکی از دوستان من هم توی گرجستان مردود شده بود. ولی نمی‌دونستم که این طوری همه را داره مردود می‌کنه. من خودم از گرجستان برای ۲ جون وقت داشتم ولی با این حساب گرجستان نمی‌روم. می‌تونید شماره تلفنتون را به ایمیل من ایمیل کنید تا من با شما تماس بگیرم و از تجربه شما بپرسم؟

  تشکر می‌کنم.

 7. مهم نیست says:

  من هم این خبط رو کردم و رفتم سفارت گرجستان ولی ریجکت شدم. سه نفر دیگه هم بودند که ریجکت کردند! حتی ازش پرسیدم تا حالا کسی رو قبول کردین خندید! کلاً اعتقاد دارند صلاحیت بررسی کیس ایرانی ها رو ندارند چون وارد به مسائل نیستند! در سایت apply abroad توضیحات دقیق ترش هست!

 8. چی؟ says:

  می تونید برید آنکارا- دبی- باکو -عشق آباد ویا کابل!

 9. بهار موسوی says:

  با سلام وخسته نباشید خدمت افراد محترمی که ذر همه جا ودر همه مسائل ایرانی بودن خود را با چنین شیوه هائی مانند زیر بار نرفتن ،خالی بستن،احیاناً متاسفانه فریب دادن به نمایش می گذاریم .کاش به جای اینهمه حرف و حدیث یک گزارش عینی با یک مسئول مربوطه به گفته هایتان اعتبار میدادیدو شکر خدا هم در همه جا گزارشگر وجود دارد وهم افراد متخصص.مرحمتی فرمائید و در چنین صفحاتی به این شکل خبر رسانی انجام ندهید. با تشکر بهار موسوی.

  • پدر جان، اینجا وبلاگه و اعتبارش به مشاهدات و تجربیات من و شما بستگی داره، مسئولین که وبسایتهای وسیع خودشون دارند و حرفاشون رو میزنند. اگلر منظورت اینه که پای یک مسئول رو به عرصه این وبلاگ بکشونیم و اونو سئوال پیچش کنیم، باهات موافقم.

 10. drexel says:

  هر چی ما گفتیم! گوشی شنوا نبود! حالا متوجه اشتباهت شدی آقای گلچین فر؟ فهمیدی برای من منفقعتی نداره بیام اینجا از خودم حرف در بیارم؟ کاش کمی از منافع شخصیت میگذشتی! حیف…

  راستی، اومدم امریکا. جات خالی

 11. سامان says:

  دوستان اگه پول وقت و اعصاب زیادی ندارین لطفا به هیچ عنوان گرجستان برای ویزا نرین. امروز پدر و مادرم وقت مصاحبه داشتن بهشون ویزا نداد. دلیل : مدارک کامل است اما درحال حاضر امریکا در حال جنگ با ایران هست
  دلیل از این مسخره تر نمی شد . 10 تا ایرانی دیگه هم بودن به اونا هم ویزا نداده .

 12. پریسا says:

  با عرض سلام ایا در حال حاضر2016 وضعیت ویزا دادن به ایرانی ها چگونه می باشد؟ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید.

  • از تاریخ 15 فوریه 2016 برابر با 26 بهمن سال 1394 شهروندان ایرانی می توانند بدون داشتن روادید به گرجستان سفر کنند.
   – حداکثر مدت مجاز برای اقامت در خاک گرجستان بدون ویزا 45 روز است. اگر قصد اقامت طولانی تری دارید نیاز است ویزا تهیه نمایید.
   – سفر بدون ویزا مربوط به امور گردشگری یا دیدار و ملاقات است. اگر به قصد کار یا تحصیل به گرجستان سفر می کنید نیاز به روادید خواهید داشت.
   – چه با ویزا و چه بدون ویزا به گرجستان مسافرت کنید، مجاز نیستید در هر 180 روز بیش از 90 روز در این کشور اقامت داشته باشید. برای اقامتهای طولانی باید پروانه اقامت درخواست نمایید.

   • laili says:

    سلام آقای گلچین فر.
    ممنون میشم شما و ایمیلی ازتون داشته باشم برای مشاوره ویزا.
    با سپاس

 13. سف says:

  سلام،
  آیا همچنان آمار رد درخواست ویزا در سفارت آمریکا در گرجستان بالاست؟

 14. دانیال says:

  با عرض سلام خدمت شما
  در حال حاضر2016 وضعیت ویزا دادن سفارت امریکا برای ایرانی ها چگونه می باشد؟ ایا امکان قبولی هست
  ؟ ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: