Advertisements

ثبت شرکت در گرجستان

تعداد شرکتهای صوری و غیرفعال ایرانی در گرجستان در حال افزایش است.
بعضی ها دوست دارند کارت اقامت یا گذرنامه یک کشور خارجی را داشته باشند. این مربوط به ایرانیها هم نمیشود، در یک وبلاگ میخواندم که برخی از امریکاییها فکر میکنند که در صورت داشتن گذرنامه غیر امریکایی در خارج از کشور خودشان از امنیت بالاتری برخوردار خواهند بود. اینروزها بین شرکتها و دفاتر ایرانی در گرجستان یک تبلیغ تازه مد روز شده است:
ثبت شرکت و اخذ اقامت کشور گرجستان
مبنای این تبلیغات ساده است در گرجستان برای شخصی که میخواهد کسب و کاری را راه اندازی کند، اجازه اقامت صادر میشود. اما:
– متاسفانه برخی از دوستان توجه ندارند که بعد از ثبت کسب و کار یا بقول ایشان ثبت شرکت تنها ممکن است یک کارت اقامت یکساله صادر میشود.
– برای تمدید کارت اقامت در پایان یکسال هیچگونه ضمانتی وجود ندارد.وقتی شرکت شما در طول یکسال هیچ فعالیتی نداشته، هیچ مالیاتی پرداخت نکردید و حتا خودتان هم نمیدانید که آدرس شرکت شما کجاست، به چه دلیل باید انتظار داشته باشید که کارت اقامت شما تمدید شود ؟
اگر قصد گرفتن کارت اقامت گرجستان را دارید و نمیخواهید یا هنوز نمیدانید که آیا در این کشور کارو کاسبی مشخصی را راه اندازی میکنید یا نه، بدترین راه برای گرفتن اجازه اقامت اینست که شرکتی را در این کشور ثبت کنید.
همانطور که پیشتر در مورد روشهای کسب اجازه اقامت در گرجستان توضیح دادم، قوانین مربوط به گرفتن اجازه اقامت در این کشور بند و تبصره های خودش را دارد واقدام در اینمورد یک کار بسیار دقیق و کارشناسی شده را میطلبد. این توضیحات را آوردم که هم تبلیغی برای خودم کرده باشم که مطالعه و بررسی زیادی بر روی قوانین مربوط به اخذ اقامت در گرجستان انجام داده ام و تا حدودی با سیاست گذاریهای کلان مربوط به این مقوله آشنا هستم و هم اینکه هشداری داده باشم به همه دوستان که پول و هزینه خود را برای بدست آوردن نتیجه موهوم بهدر ندهند.
چند وقت پیش از مرکز آمار گرجستان با دفتر ما در تفلیس تماس گرفتند و خواستند که یکی از کارکنان به مرکز آمار برود و اطلاعات موسسه ما را در اختیار آنها قرار بدهد وقتی علت را پرسیدیم بما گفتند که مرکز آمار تصمیم گرفته است که اطلاعاتی را در مورد کلیه شرکتهای ثبت شده و میزان فعال بودن آنها جمع اوری کند. به گفته آن کارمند مرکز آمار میزان سرمایه گذاری انجام شده در کشور گرجستان با تعداد شرکتهای ثبت شده همخوانی ندارد و دولت دارد بررسی میکند که کدامیک از شرکتها بطور واقعی فعالیت میکنند.

Advertisements

33 Responses to ثبت شرکت در گرجستان

 1. مجتبی says:

  عده ای توقع های عجیب و غریب از دولت گرجستان دارند . جتی از من سوال شده که در صورت ثبت شرکت دولت به ما حقوق بیکاریی میدهد یا نه . یا خانه دولتی میدهند ؟ خدایش در هیچی اول نباشند در توهم و پرتوقعی اولند . نمیدونی چی کشیدم از دست این جماعت .

 2. علی says:

  درود بر آقای جواد گلچین فر عزیز
  من شنیدم تازگیا که کشور گرجستان قراره از اول سال میلادی از ثبت شرکت ایرانی در کشور جلوگیری می کند (به همان علتی که شما هم اشاره نمودید) آیا این صحت دارد؟ بنده نیز میخواهم کاری انجام دهم و فعالیت من در آن کشور مشخص شده است(پس از تماسهایی که با شما داشتم) – میتونم ثبت شرکت انجام دهم ؟ ؟ ؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  • بطور مسلم این درست نیست و چنین قصدی وجود ندارد.جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان ایرانی تصمیمی نیست که یکشبه در گرجستان گرفته شده باشد، این بخشی از سیاستگذاریهای کلان این کشور است. مگر آنکه اتفاقات خاصی در سطح بین المللی رخ بدهد.

 3. فراز says:

  سلام
  من شركتي در گرجستان ثبت نموده ام و اينكه با شركتم هر از گاهي كارهاي فرهنگي انجام مي دهم و مالياتم را نيز پرداخته ام ، منزلي كوچك نيز براي خودم خريداري نموده ام اما چند ماهي يكبار به اين كشور مسافرت مي نمايم آيا اين موضوع مشكلي به وجود مي آورد؟
  با تشكر از آقاي گلچين فر

  • در گرجستان قانونی وجود ندارد که دارنده کارت اقامت را ملزم کند، مدت مشخصی از سال را در این کشور مقیم باشد.
   دوست گرامی،
   دلیلی وجود ندارد که شما با مشکلی در رابطه با تمدید اقامت مواجه شوید.هدف من از این پست، هشداری بوده است به افرادی که از راه ثبت شرکت درخواست اقامت میکنند، بدون آنکه فعالیتی را در این کشور آغاز کنند و در این تصور هستند که رییس جمهور گرجستان پنج سال دیگر گذرنامه گرجی را به آنها تقدیکم خواهد کرد.این افراد حتا نباید به تمدید دوباره مدت اجازه اقامتشان هم خیلی امیدوار باشند.

 4. kootlas says:

  جناب آقای جواد گلچین فر
  زمانی که ما برای این طرح در گرجستان اقدام کردیم.هنوز کسی اسم گرجستان را نمی دانست.جالب تر اینکه همون آقایی که در استانداری هستند و کار شما را راه انداخت خطاب به ما گفت گرجستان دوست اسراییل است و … خلاصه اینکه کلی سنگ انداخت.قبل تر از این هم به آقای …. در میراث فرهنگی اشاره کرد که شما رو معرفی کرده.متاسفانه این رفتاری نا صحیح است
  انشا… که مطلب بنده را منعکس کنید.

  • من که از کل مطلب شما فقط عبارت ناصحیح رو متوجه شدم. اگر به کسی یا رفتاری انتقاد دارید، لااقل طوری بیان کنید که روشن و شفاف باشد. در ضمن اگر برای طرحی در گرجستان پیشرو بوده اید، بنظرم بهتر است هم طرحتان و هم خودتان را معرفی کنید.

 5. علیرضا says:

  ضمن تشکر از وبلاگ شما
  میخواستم بپرسم داشتن اقامت یک ساله گرجستان احتمالا به گرفتن ویزای کشورهای اروپایی یا آمریکا کمکی میکند یا شرایط گرفتن ویزای شنگن و آمریکا برای مقیم و غیر مقیم یکسان است.
  با تشکر

 6. حسنی says:

  سلام اقای گلچین
  از صداقتتون خوشم اومد (( اینکه گفتید برای تبلیغ خودم توضیحات می دم)) من به نوبه خودم تشکر می کنم و امیدوارم موفق باشی.
  من سوالی دارم که ایا در گرجستان امکان کار کشاورزی و دامپرورری هست یا نه .من خودم بازنشسته هستم و امکان زندگی بدون کار در ان کشور را دارم ولی برای اقامت می خوام اگر ممکن هست راهنمایی کنید که با حدود 30 هزار دلار چکاری میشه راه انداخت و اگر کشاورزی امکان دارد چقدر سرمایه لازم داره با حدود 60هزار لار ممکن است؟
  بازم ممنون

  • با یکی از دوستان ایرانی که تحقیقات مفصلی در مورد کار کشاورزی در گرجستان انجام داده است، گفتگویی داشتم. نظرشان اینبود که لااقل یکصد هزار دلار سرمایه برای ورود به این رشته مورد نیار است.
   توجه داشته باشید که برای بدست اوردن اقامت گرجستان نیازی نیست که کسب و کاری را راه اندازی کنید. همانطور که گفتم راههای متفاوتی برای کسب اجازه اقامت وجود دارد.

   • hassani says:

    از جنابعالی و دوست محترمان صمیمانه سپاسگزارم .
    از انجا که بررسی توجیهی شاخه های مختلف اقتصادی مستلزم صرف وقت و هزینه و مذاکرات فراوانی ست امیدوارم در اولین فرصت به گرجستان بیام و شاید به کمک شما توانستم یک طرح پایلوتی هم برای هموطنان ارائه دادیم .
    هدف من اقامت به صرف اقامت نیست بلکه ایجاد یک فعالیت موثر و اقتصادی ست .علاقه مندم اگر توجیه اقتصادی داشته باشد در زمینه زراعت ، دام ، طیور و یا توریسم که تا حدودی اشنایی دارم فعالیت کنم و هر کدام هزینه استارت کمتری داشته باشد در حال حاضر ارجحیت دارد.
    به امیددیدار

 7. bahrami says:

  سلام اقای گلچین
  ضمن قدردانی و سپاس
  من سوالی دارم که ایا در گرجستان امکان کار روی صادرات روغن موتور از ایران هست یا نه .ما تولید کننده روغن های صنعتی، موتورهای بنزینی، دیزلی و …در ایران- تبریز با استاندارد مناسب هستیم و قصد ثبت شرکت و یا شاید بدون ثبت، تمایل به تجارت در ان کشور را دارم اگر ممکن هست راهنمایی کنید با چه شرکت هایی و یا از چه طریق می توانم این کار را به جلو ببرم؟ لطفاً آدرس و یا سایتی اگر می شناسید راهنمایی فرمایید.
  با تشکر فراوان

  • arabi says:

   اگر کارخانه تصفیه روغن در گرجستان میخواهید با من تماس بگیرید.

   • محمد هادي هاشمي says:

    سلام
    من متقاضي هستم ، ولي قبل از هرچيز نياز دارم راجع به ظرفيت مازاد مواد اوليه(روغن كار كرده) در گرجستان و تعداد واحد هاي فعال و غير فعال و روش تصفيه و زمينه فعاليتشان اطلاعاتي داشته باشم و بعد از اون پيشنهادات شما دوست عزيز رو ببينم.

 8. امیر says:

  سلام
  شرایط اقامت و کار برای مهندسین عمران درگرجستان چطور است؟

 9. مانی says:

  با عرض سلام خدمت تمامی دوستان و جناب گلچین فر

  اخیرا» یکی از دوستان خبری به من داد مبنی بر اینکه از این پس دیگر به راحتی به ایرانی ها اقامت نخواهند داد و شرایط خاصی را قرار داده اند.

  لطفا» هر کسی هر گونه خبری در مورد این موضوع دارد اطلاع رسانی کند.

  با تشکر

 10. mehdi says:

  با سلام
  لطفا اعلام فرمایید هزینه ثبت یک شرکت مسئولیت محدود در گرجستان چقدر است؟چقدر زمان نیاز است و شرکت چقدر باید سرمایه داشته باشد؟
  آیا 100% سرمایه خارجی است و یا باید شریک گرجی داشت؟
  آیا امکان افتتاح حساب در بانک های گرجستان هست یا خیر
  با تشکر

 11. iman says:

  با سلام حضور محترم آقای گلچین فر
  خیلی ممنون از اطلاعاتی که بر روی سایت قرار دادید
  من می خواستم برای خرید زمین به مساحت 500 متر در تفلیس اقدام کنم
  برای گرفتن اقامت
  آیا بد از یکسال اقامت من تمدید می شود
  در حال حاضر یکی از دوستان من از همین روش اقامت یکساله گرفت

 12. Ali says:

  با درود و سپاس به همه دوستان و جناب گلچین فر

  بنده تمام مطالب بالا را خوندم و باید بگم ما در تهران شرکت بازرگانی داریم که بیشتر با شرکت های اروپایی مراوداتی داشتیم و همانطور که همه می دونیم اختلالاتی بین روابط ایجاد شده و ما از طریق دفتر دبی هم نمی تونیم فعالیت تجاری با اروپا رو ادامه بدیم و به همین جهت تصمیم گرفتیم یک شرکت بازرگانی در گرجستان برای بهبود این روابط تاسیس کنیم ، لطفآ راهنمایی فرمایید و اینکه آیا شرکتهای گرجی برای تجارت با ایران تحریم و تحت فشار هستند یا خیر ؟
  سپاس
  علی

 13. رضا says:

  با سلام و تشکر از جناب آقای گلچین فر
  لطفاً‌بفرمائید پس از ثبت شرکت تا چه مدت زمان برای راه اندازی دفتر کار و جذب نیرو داریم ؟ آیا محدودیتی در این زمینه وجود دارد؟ آیا قوانین جدیدا تغییری داشته اند که مدت زمان کوتاهتر شود؟

 14. نسل سوخته says:

  بیچاره هم وطنان ما را باش چی بسرشان آمده که حاضرند بروند کشوری زندگی کنند یا اقامت بگیرند که حتی سطح زندگی اقتصاد و استانداردش خیلی پائین تر از ایران. سرمایه گذاری در جائی که نه زبان محلی میدانید(انگلیسی تنها کافی نیست) و نه روسی به این راحتیها نیست.این هم بیاد داشته باشید که هرجای دنیا برید شما یک خارجی هستین .و خیلی از مزیتهای شهروندان اونجا را ندارید مخصوصا» اینکه اسم ایرانی و ملیت ایرانی رو با خودتون یدک بکشید. بنظر من اول یک سفر تفریحی برید بعد تصمیم بگیرد که میتونید اونجا زندگی و کار کنید یا نه فقط در مقایسه با ایران آزادی خوردن مشروب دارید و 3k س که اونم در هفته اول دلتونو میزنه

  • بهنام says:

   سلام
   دوست عزیز امیدوارم این پاسخ بدست شما برسد
   نمیدونم چند بار پاتون به خارج باز شده
   اگر شده، حتی گرجستان، پس باید بدانید که هیچ جهنمی بدتر از بودن در ایران نیست… و مساله فقط مورد مشروب و این مسائل نیست
   خود بنده تنها قصدم از رفتن اینه که دیگه این ملت بلانسبت این جمع، این ملت احمق و دو رو رو نبینم… چون واقعاً دیگه تحملش رو ندارم
   از صبح تا غروب فقط دروغ و ریا میبینیم…. به چندین جای دنیا سفر کردم و دیدم که بدترین ها ایرانی ها هستن در همه زمینه ها…
   حتی به چیزهای که اعتقاد دارند یک ثانیه فکر نمیکنن که ببینن درسته یا غلط…
   تحمل این بی فرهنگی و وحشی گری سخت شده برامون..
   برای اینه که میخوایم بریم…
   امیدوارم طرز فکر شما هم همین باشه

 15. رها says:

  جناب آقای گلچین فر – سلام و عرض ادب
  من از اطلاعات شما تشکر می کنم.
  بنده مسلط به زبان انگلیسی و ایتالیایی هستم. اگر بخوام در گرجستان کار کنم چه طور می تونم شروع کنم؟

  سپاس – رها

 16. mohsen says:

  سلام دوستان فردی هستم 38ساله و زن و یک دختر 10 ساله مخوام بدونم با 30تا40 هزار دلار میتونم یک کارو کاسبی توی گرجستان راه بندازم و اونجا موندگار بشم البته خودم فروشنده ساعت وزیور الات هستم میتونم با این پول همین کار رو توی گرجستان بکنم لطفا راهنمای کنید با تشکر

 17. عبدالله says:

  جناب گل چین فر سلام
  من هم به نوبه خودم از شما ممنونم که وقت برای تمامی سوالهای هم وطنان می گذارید . انشاءالله که گرجستان همانند دوبی برای ایرانیان عزیز نشه که یک عده از خدا بی خبر به خاطر منافع خودشون با هستی و نیستی یک عده از هموطنان عزیزمان بازی کردند و اونا را به خاک سیاه نشوندند .تا اونجائی که از دوستانم شنیدم فردی هستید بسیار صادق وروک گو وبه راحتی ، هم مزیتها را میگین و هم مشکلات را ، به همین خاطر از شما دوست عزیز این سوال را دارم که حدودا با50000 دلار میشه زمین کشاورزی خرید و روی اون کشت و زرع نمود ایا این کار اصلا سود دهی دارد یا خیر ؟ پس از خرید زمین ایا سند زمین کشاورزی را هم به نام من در دفتر خانه های رسمی خودشون انتقال میدهند و هم چنین برای خرید یک اپارتمان در منطقه خوب تفلیس به متراژ 120 متر مربع چقدر پول نیاز هست ؟ایا سند اپارتمان را بنام من خارجی که هیچ نوع مجوزی برای اقامت دراز مدت ندارم انتقال میدهند یا نه ؟ در ضمن برای اقامت در گرجستان بیش از 90 روز چه باید کرد ؟ برای شروع کار وملاقات شما به کجا باید مراجعه کرد و شما تا چه اندازه ای میتوانید با من مشاوره کنید و منو به اهدافم برسونین در کنار این حرکت اقتصادی برای گرفتن اقامت دائم و پاسپورت گرجی چه باید کرد ؟زمانیکه وارد فرودگاه تفلیش شدم ایا شما کسی را برای راهنمائی من وملاقات با شما به فرودگاه می فرستید ؟ اگر امکان دارد شماره تماس و ایمیلتان را برایم ارسال بفرمائید . با تشکر

 18. وحید says:

  مختصر و مفید : باور نکن ، اعتماد نکن
  واسه هر کشوری که خواستی بری حتی واسه یه سفر 1 روزه معلومات خودتو کامل داشته باش ، زبونشونو بفهم تا سرت کلاه نره، و مهم تر از همه … مهم تر از همه به نزدیک ترین دوست هم تو یه جای غریب اعتماد نکن … چون آخرش شاید مجبور بشی بعلت مفقودی پاسپورت به سفارت خودتو معرفی کنی ….. ایرانی هایی که تو ایران ورشکست میشن میان تو اینجور کشورایی که هنوز قاعده منظمی واسه حتی اقامت 45 روزه نداره ، شروع بکار می کنن و کار از جلوی سالن انتظاری شروع میشه که اومدی و یه ایرانی منتظر چاپیدن پول و آرزوهاته …. سعی کن گرگ باشی تا زنده بمونی

 19. سيا says:

  باريكلا به وحيد بايد گفت

 20. فرزاد says:

  سلام
  با تشکر از اطلاعات مفیدتان
  خواستم بدونم وضعیت کار کامپیوتر در گرجستان چطوره ؟؟ من مدرک زبان انگلیسی دارم و کارم نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر هست . ولی سرمایه قابل توجهی ندارم . لطفا در این مورد منو راهنمایی بفرمایید

 21. شبنم says:

  سلام.من توی ایران ازمایشگاه کشاورزی دارم میخواستم بدونم میتونم اینکارو تو گرجستان را بندازم.میتونم مجوز اینکارو از وزارت جهاد کشاورزی اونجا بگیرم؟

 22. کوروش says:

  سلام دوست عزیز
  من قصد دارم در گرجستان رستوران راه اندازی کنم. راهکار مورد نظر در این رابطه چیه؟ ایا باید شرکت تاسیس کنم؟ اگه لطف کنید راهنمایی بفرمایید مممنون میشم . میخوام بدونم شروع کار از کجاست

 23. کوروش قنبری says:

  من تولید کننده نمک هستم نمک تصفیه شده خوراکی و نمک صنعتی. میخواستم بگم که شما عزیزانی که در کشور گرجستان هستید و در کار تجارت هستید اگه براتون مقدور هست چندتا شرکت تجاری گرجستانی بمن معرفی کنید.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: