Advertisements

بازجویی از خانم باردار

ورا و میشا

ورا کوبالیا وزیر سابق اقتصاد گرجستان از سوی اداره مبارزه با مفاسد اقتصادی وزارت کشور گرجستان مورد بازجویی قرار گرفت. او ضمن اعلام این مطلب به خبرنگاران گفت که باردار است. به همین بهانه امروز تصمیم گرفتم تا شما را بیشتر با این خانم آشنا کنم.
درباره زندگی و سوابق خانم کوبالیا اطلاعات عمومی زیادی در دست نیست، جز زندگی نامه رسمی او که در زمان پست وزارت در وبسایت وزارت خانه منتشر شده بود. در گرجستان همه اعضای کابینه دولت یک زندگی نامه رسمی دارند که در وبسایتهای دولتی منتشر می شود. اما همین بیوگرافی کوتاه بسیار بحث انگیز بوده است.
خانم کوبالیا در شهر سوخومی یعنی مرکز منطقه جدایی طلب آبخازیا متولد می شود و در سنین پیش از پایان دبیرستان به کانادا میرود. در سن 28 سالگی سروکله او در گرجستان پیدا می شود و در مدت چند ماه به مقام وزارت اقتصاد می رسد. یک دختر 28 ساله که تقریبن تمام عمر خود را دور از تفلیس زندگی کرده است، چطور به مقام وزارت اقتصاد رسیده است؟ این پرسش اساسی در فضایی که ساکاشویلی رئییس جمهور گرجستان ایجاد کرده بود، کمی رنگ باخته بود. ساکاشویلی خود در دور اول انتخابات ریاست جمهوریش جوانترین رئیس جمهور جهان بود و اکثر اعضای کابینه اش را هم جوانان تشکیل میدادند. شاید خانم کوبالیا هم یک جوان تحصیل کرده در غرب است که با شور و شوق به میهنش بازگشته است تا در سازندگی آن سهیم باشد.
انتشار عکس های نیمه عریان خانم کوبالیا که همراه با زنان دیگری در یک کلوپ شبانه می رقصد ذهنها را کنجکاو کرد که این آدم قبلن چه کاره بوده است، چون تصویر ذهنی یک بچه درسخوان که بسرعت مدارج ترقی را طی کرده است دیگر با این عکسها همخوانی نداشت. وقتی از خود خانم کوبالیا درباره این عکسها سئوال شد او گفت که اینها مربوط به 10 سال پیش و دوران محصلی اوست. این پاسخ قانع کننده نبود چون در امریکای شمالی کلوپهای شبانه که نوشیدنی الکلی سرو می کنند بطور معمول به افراد زیر 20 سال اجازه ورود نمی دهند، کوبالیای 18 ساله به کدام کلوپ رفته بود؟ تازه عکس خود خانم کوبالیا و زنانهایی که همراه او هستند هم سنین بالاتری را نشان می دهد. نشریه کانادایی ونکور سان The Vancouver Sun موضع را پی گیری میکند.

Vera Kobalia

در زندگی نامه رسمی کوبالیا امده است که او تهیه کننده شبکه تلویزیونی Global TV بود اما نشریه مذکور پس از تماس با این شبکه تلویزیونی فاش میکند که این موضوع واقعیت ندارد. هر چند سابقه کار بعنوان تهیه کننده تلویزیون برای دستیابی به پست وزارت اقتصاد و توسعه پایدار یک مملکت کافی بنظر نمی رسد اما این دروغگویی دلیلی جز این نمی توانست داشته باشد که شغل اصلی خانم کوبالیا چندان آبرو و پرستیزی نداشته که قابل ذکر باشد و حالا که بنابر دروغ گفتن بود می بایست کاری انتخاب شود که با رفتار و شخصیت او هم یک جورهایی ارتباط داشتهدختران 18 ساله باشد. برخی از نشریات مطرح کرده اند که در جریان مسابقات زمستانی المپیک در کانادا آقای ساکاشویلی در یک کلوپ شبانه با او آشنا می شود و چون به هوش و ذکاوت این خانم پی می برد او را به گرجستان دعوت می کند و به سمت وزارت می رساند. گرچه مدرک روشنی درباره این ادعا ارائه نشده است اما شواهد موجود آن را تقویت می کنند. سابقه کاری در تلویزیون و کار در کلوپ شبانه هر دو می توانند در گروه سرگرمی و هنر طبقه بندی شوند.
نشریه ونکور سان ول کن ماجرا نبود و با انستیتو تکنولوژی بریتیش کلمبیا BCIT نیز تماس می گیرد تا مشخص شود که آیا جریان فارغ التحصیل شدن ورا خانم از این داشگاه هم مانند قضیه کار کردنش در تلویزیون است یا خیر. بی سی آی تی جواب درست و حسابی نمی دهد و می گوید که سیاست کاری انها طوری است که این اطلاعات را منتشر نمی کنند. اینکه بی سی آی تی نمی خواهد بگوید که یکی از فارغ التحصیلانش به درجه وزارت در کشوری رسیده است، خودش تامل برانگیز است.
این سئوال ممکن است برای بعضی مطرح شود که جناب رئییس جمهور چطور اقتصاد مملکت را به دست دختری سپرد که سابقه کاری او هرچه باشد، بهتر است با یک دروغ رسمی پوشانده شود اما برای کسانی که با نحوه حکومت ساکاشویلی و رفتار و روانشناسی او آشنایی دارند این پرسش سختی نیست. وزیر اقتصاد واقعی گرجستان خود شخص میخیل ساکاشویلی بود، او در مسائل ریز و درشت اقتصادی اصلن به کسی راه و مجال نمیداد. خانم کوبالیا را بیشتر می توان یک منشی یا گاهی سخنگو در امور اقتصادی تصور کرد که خوب از این لحاظ فکر نمی کنم رئیس جمهور ادم نامناسبی را انتخاب کرده باشد.

ساکاشویلی و وزیر و قالی

Advertisements

4 Responses to بازجویی از خانم باردار

 1. میشا says:

  بنظر نمیرسه کسی که بیش ازده درصد رشد اقتصادی برا گرجستان اورده فرد ناشی باشه پس به انتخاب میشا احترام بذاریم چون نشون داد که خیلی اقتصاددانه

 2. فرهاد رادمنش says:

  من هم همچون ميشا اعتقاد دارم سياست زدگي باعث شده تا گروهي كه از سياست چيزي نميدانند براي حفظ منافع ساختگي بزرور تبليغات و ريز پردازي به تخريب رقيب بپردازند . بر هيچ كس پوشيده نيست كه تنها كسي كه به نوشنه اين مطلب در عين جوانترين ريس جمهور بودن جهان تواننست گرجستان را از كشور تازه استقلال يافته و سياه باقي مانده از زمان شوروي سابق نجات دهد و عليرغم نبود ثروت ملي اعتبار اين كشور را از نظر توريستي و بين المللي به جايي برساند كه اكنون بتوان در خيابانهاي آن براحتي راه رفت اين موضوع كوچكي نيست . متاسفانه رقيب ساكاشويلي با استفاده از پول و ثروت و خريدن افراد بيچاره كه فريب پول را ميخورند و حكم شعبان استخواني خودمان را دارند براي كم رنگ كردن تمام خدمات سعي در نا امني و ايجاد مافياي قدرت دارند و ناآرامي هاي دو ماه اخير همگي ناشي از اين موضوع است وگرنه چرا اين كشور در 8 سال گذشته تا به اين اندازه با آمار صعودي وحشي گري و اوباش مواجه نبود . من عليرغم احترامي كه براي آقاي گلچين فر قايل هستم به ايشان ياد آوري ميكنم كه شاه ايران را بياد آورده و دوران قبل و بعد از انقلاب را براي خود تداعي كنند . براستي آيا اين ايران همان ايران است . آيا عليرغم همه كارها آيا موقعيت ايران بايد بعد از 32 سال اين باشد . من مطمئن هستم آقاي گلچين فر بعد از يكسال از رفتن آقاي ساكاشويلي خيلي از مطالب نوشته شده در اين سايت را بطور نا محسوس پاك ميكنند تا بعدا مجبور به پاسخگويي نباشند. اي كاش ما به عنوان ايراني سياست داشتيم و خود را درگير مسائل سياسي نميكرديم . سايست از هيچ مدل خوب نيست . افراد پله ترقي سود جويان ميشوند وقتي سياسي شوند. حضور و نقد اين افراد نيز چه مثبت و چه منفي اصلا مهم نيست زندگي خصوصي افراد به خودشان مربوط است . بزرگ نمايي زماني مهم ميشود كه حق ملت از بين رفته باشد . نه زماني كه رشد اين كشور و ساخت و ساز زير بنايي تا بدين اندازه وحشتناك افزايش يافته است . همين دولت الكترونيك و امنيت پليس نمونه بسيار خوبي است. با تشكر از دوست خوبم جناب آقاي گلچين فربخاطر تحمل مطلب مخالف خود

 3. میشا says:

  بله من هم امیدوارم بیذینا اشتباهات خود را تکرار نکند و بداند سیاست جایی برای خصومت های شخصی نیست من از همه کسانی راکه میشاساکاشویلی را تخریب میکنند متنفرم او هراشتباهی هم کرده باشد رهب رگرجستان است اقای ایوانشویلی بداند که حتی اگر وزیر فسادمالی هم داشته باشه نوش جونش ۱۵درصد رشداقتصادی رو مدیونشیم امیدوارم این لعنتی بیخیال گرجستان بشه

 4. taheri says:

  من هم با نظر دوستان موافقم ما به هر قیمتی شده نباید وارد سیاست بشیم نکات برجسته افراد را نادیده بگیریم نکات ضعف را بزرگ کنیم

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: