Advertisements

یک ایرانی متهم اصلی قتل دختر 16 ساله شد

محمد روئین تن

وزارت کشور  گرجستان اعلام کرد که محمد امین روئین تن მოჰამადამინ რუინთანია شهروند ایران و متولد سال 1985 میلادی متهم اصلی قتل مریم کوچالیدزه دختر 16 ساله اهل باتومی است. این متهم از طریق مرز سارپی از گرجستان خارج شده است . وزارت کشور گرجستان با مقامات ترکیه برای دستگیری این فرد گفتگو کرده است.
محمد امین رویین تن روز 23 جون سال جاری وارد گرجستان شد و ساعت 19:22 روز 23 ماه جولای جاری از طریق مرز سارپی از گرجستان خارج شد.
امیدوارم وزارت کشور گرجستان و بازپرس پرونده دچار اشتباه شده باشند. مرگ این دختر دانش آموز یکی از مخوفترین جنایتهایی بود که در گرجستان واکنش بلندرتبه ترین مقامات این کشور را در پی داشت. اگر براستی این جنایت توسط یک شهروند ایرانی صورت گرفته باشد، من این کشور را ترک مریم کوچالیدزهخواهم کرد چون دیگر روی دیدن مردم این کشور را ندارم.
واکنش رئیس جمهور گرجستان، وزیر دادگستری کشور ،رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان و بسیاری دیگر از مقامت این کشور در رابطه با این جنایت باعث شد که افکار عمومی مردم متوجه این حادثه بشود و مردم کوچه و بازار همگی از ان مطلع شوند. از زمان انتشار این خبر تاکنون با ایرانی هایی که ملاقات داشتم، واکنش خاصی از سوی آنها نسبت به این خبر ندیدم. با متهم شدن محمد روئین تن این سردی و بی تفاتی به پایان خواهد رسید.

Advertisements

19 Responses to یک ایرانی متهم اصلی قتل دختر 16 ساله شد

 1. Rigi says:

  قتل و هر گونه قانونی شکنی از طرف هر کس و نماینده هر ملیتی که باشد محکوم است ، قاتل باید مجازات طبق قانون گرجستان بشود . من امیدوارم که این خبر، خبری نادرست باشد . اگر این ایرانی قاتل نیست می تواند در کشوری که حالا در آنجاست به اداره پلیس محلی مراجعه کند و به آنها بگوید که در مدت یکماه محل زندگی ایشان در گرجستان کجا بوده است و چه کسانی می توانند این گفته ایشان را تایید کنند و سعی کند که با تحقیقات همکاری بنماید. برای ما ایرانیان ساکن گرجستان این اتهام شرم آور و ننگ بار است.

  • اولش یک کارگر رو که در نزدیکی محل قتل در آلونک زندگی می کنه، مظنون اعلام کردند. دیروز صبح گفتند که یک راننده تاکسی مظنون اصلی است. پلیس حتا مشخصات این راننده را هم اعلام کرد و از سایر رانندگان خواست که برای یافتن او کمک کنند.
   دیروز بعد از ظهر به یکباره اعلام شد که معما حل شده است و یک ایرانی متهم اصلی این پرونده است !

 2. Rigi says:

  از اول می گفتند که یک خارجی کارتون نشین در آن منطقه که کوله های سیاه و قهوه ای دارد امکان دارد مظنون باشد و علاوه بر آن همان خارجی را سوار بر دوچرخه ای دیده اند.و سپس گفتند که آن شخص را دیده اند که با تاکسی مشکی منطقه را ترک کرده است. با این همه ساعات دیدن و شنیدن و رفتن و رد شدن با هم ضد ونقیضند. به همین خاطر نوشتم که ایشان باید روشن کند که کجا می زیسته است و یا ایرانی های دیگری که آقای روئین تن را می شناختند و می دانند که ایشان در جایی دیگر بوده و آدم خوبی بوده ، هم می توانند از وی رفع اتهام بنمایند.تا ما از خجالت بدر آییم و پلیس هم بتواند راه دیگری را انتخاب کند. هر کس وظیفه ای قانونی و انسانی بدوش دارد و باید بدان عمل کند.

  • شما بطور قطع به منابع دست اول تری دسترسی دارید.برخی خبرها تا بمن برسد، سائیده می شوند.
   اگر این فرد خارجی مظنون بوده، چطور توانسته است بسادگی از مرز عبور کند؟
   بنظر من اطلاع رسانی درباره این پرونده شفاف نبوده است. یک تشکیلات منسجم نیاز است که مسئولان را تحت فشار قرار دهد تا واقعیتها را برای ما تشریح کنند و به پرسشها پاسخ بدهند.

   • Rigi says:

    مشکل این است که قبل از پیدا شدن جسد و فهمیدن این مسئله که مریم به قتل رسیده است، مظنون کشور را ترک کرده بود ، ولی نقاط کور و گنگی در کار هست اگر آقای روئین تن قاتل است پس باید تمام داستان را ظرف یک ساعت تصور کرد، یعنی از لحظه خروج مقتول از خانه تا لحظه خروج قاتل از مرز طبق گفته های مختلف یک ساعت و هفت دقیقه طول کشیده است، این مسئله از دیدگاه حقوقی سؤال بر انگیز است…

 3. بازتاب: پلیس بین الملل بدنبال محمد رویین تن | گرجستان

 4. نصرت الله مشهدی پور says:

  آقای گلچین، با سلام
  نیازی به احساساتی شدن حضرتعالی و ترک کردن گرجستان نیست.به زودی دولت گرجستان این کار را خواهد کرد.این قتل نفرت انگیز از سوی هرکس که صورت گرفته باشد، ننگین و محکوم است، اما انتساب آن به یک ایرانی توریست که تنها یکماه در گرحستان اقامت داشته، تنها یک بازی سیاسی و یک اتهام برای پیش زمینه اخراج گسترده ایرانیان است.
  آقای گلچین
  چرا نمیخواهیم بیدار شویم؟ چرا نمیخواهیم باور کنیم که فریب خورده ایم و با وارد کردن میلیونها دلار سرمایه ملی کشورمان توسط اقشار مختلف، بازی بزرگی خورده ایم و دولت گرجستان پس از فروختن صدها واحد مسکونی بنجول به ایرانیان و جذب میلیونها دلار( دست کم من دو نفر را شخصا میشناسم که جمعا 30 میلیون دلار در این کشور سرمایه گذاری کرده اند)، اکنون میخواهد بهانه های اخراج ایرانیان را فراهم آورد.همان داستان اخراج ایرانیان از عراق در دهه 50 و کویت دهه 70 و امارات یکماه پیش به طرزی بدتر در حال جریان است.با این تفاوت که سیاستمداران این کشور بسیار باهوش هستند و میدانند که ملتشان چه اندازه احساساتی است و باورهایشان وابسته به رسانه های گروهی که بیشتر آنها در اختیار دولت و دولتیان( مانند روستاوی) است، میباشد و اکنون دولت گرجستان با پیشبرد پروژه ایجاد نفرت ازایرانیان، کاری خواهد کرد که به زودی هر کوچه و خیابان برای ایرانیان ناامن شود و تا ایرانیان بخواهند به خود بجنبند، حسابهای بانکی شان مسدود و ورودشان بسیار دشوار خواهد شد و ایرانیان مجبور خواهند شد که خانه های خریداری شده را به ثمن بخس به گرجیان بفروشند و دمشان را بگذارند کولشان و فرار کنند.البته در این بازی، نقش فشار دولتهای مخالف ایران را که ایوانیشویلی برخلاف تمام ادعاها و محاسبه های احمقانه دیگران( که اعتقاد داشتند وی به روسیه وابسته است)، به آنها بسیار نزدیک است را نباید فراموش کنیم.
  آقای گلچین
  من برای اینکه ثابت کنم این مسئله یک بازی کثیف سیاسی-اقتصادی است، دلایل متعددی دارم.ایجانب دوستان وکیل و قاضی توانمندی در ایران دارم و به چنین پروسه هایی ناآشنا نیستم.این قتل به هیچ وجه من الوجوه نمیتواند توسط این فرد و به انگیزه های شخصی صورت گرفته باشد،.به دلایل زیر:
  از شما و خوانندگان محترم سایت ارزنده شما، خواهشمندم به تک تک جملات من فکر کنند
  1- مهمترین بحث ،درهر قتلی، انگیزه قتل است.به نظر شما انگیزه یک قتل، آن هم چنین قتل مخوفی توسط یک توریست چه میتواند باشد؟ سرقت؟؟؟؟؟
  تمام وسایل گران قیمت مقتول، مانند لپ تاپ و نیز موبایل آیفون نزد اوست.پس انگیزه سرقت منتفی است.
  2- دومین انگیزه هرچه که باشد،بر مبنای یک نوع نفرت شدید صورت گرفته است.(بریده شده سر)،انگیزه بعدی که میتواند بدون ارتباط قبلی مقتول و قاتل صورت گرفته باشد، آگاهی ناگهانی و ناخواسته توسط مقتول از انجام یک خلاف (مانند قاچاق مواد مخدر توسط قاتل) و ترس از افشای آن توسط مقتول است.در چنین حالتی نیز زدن چندضربه کافی است و نیازی به چنین وحشیگری نمیباشد.این احتمال نیز ضعیف است.
  3- تمام احتمالات بعدی(مانند رابطه عشقی و خیانت، و…..) هرچه که باشد، نیاز به ارتباط قبلی بین قاتل و مقتول است.همینجا از شما و دوستانی که در گرجستان زندگی میکنند و به فرهنگ مردم گرجستان آشنا هستند، این سوالها را میپرسم:
  3-1- همگی میدانیم که برای ارتباط با یک خارجی، نخستین مسئله دانستن زبان بومی مردم آنهاست.به ویژه در منطقه آجارا، که تعداد کسانی که انگلیسی میدانند، بسیار اندک است.آیا قاتل میتواند در کمتر از یک ماه ،زبان دشوار گرجی را آموخته باشد تا بتواند وارد یک رابطه با یک دختر 16 ساله گرجی شود؟
  3-2-بر فرض مسلط بودن دوطرف(قاتل و مقتول به زبان انگلیسی)، با آشنایی که ما از فرهنگ گرجی داریم،آیا یک دختر گرجی آن هم در منطقه به شدت سنتی آجارا، وارد یک رابطه با یک پسر خارجی آن هم ایرانی آن هم توریست در سن 16 سالگی آن هم تنها در یکماه میشود؟ جواب این سوال را همگی میدانیم.جواب به شدت منفی است…
  پس حالا که هرگونه ارتباط دونفره پیشین منتفی است و قتل هم انگیزه مالی و سرقت نداشته، پس چه چیز میتواند موجب قتل یک دختر 16 ساله گرجی توسط یک توریست ایرانی آن هم در توریستی ترین منطقه باتومی باشد؟؟
  آقای گلچین
  من نمیدانم آشنایی شما با سیاست و بازیهای کثیف سیاسی تا چه اندازه ای است؟ ولی چنین قتلهایی برای من چندان ناآشنا نیست.در تاریخ کشور خودمان، در دوران پایان قاجار، قتل کنسول آمریکا در تهران،به نام رابرت ایمبری به مسلمانان متعصب ضدبهایی نسبت داده شد.اما امروزه خوشبختانه اسناد موجود نشان میدهد که سازمان جاسوسی انگلستان برای بیرون کردن رقیب تازه نفس خویش که پس از پایان جنگ جهانی اول جهانی ، وارد حوزه نفوذ انگلستان شده بود،این کار را انجام داده است.
  این قتل به احتمال قریب به یقین، به خواست و توسط سازمانهای امنیتی کشورهایی صورت گرفته است که با دولت و کشور ایران ، مشکلات جدی دارند و خواستار کاهش حضور ایرانیان در گرجستان هستند.حتی قتل ممکن است واقعا به دست همین شخص ایرانی صورت گرفته باشد.ولی مطمئن باشید که در این صورت وی، فرد مزدور آنان بوده و قتل با انگیزه سیاسی صورت پذیرفته است.نوع انجام قتل نیز به گونه ای است که انجام آن توسط نیروهای امنیتی را به ذهن متبادر میسازد.
  البته این اتهام ،خدای ناکرده به هیچ وجه، به این معنا نیست که دولت گرجستان هم دستی در این قتل دست داشته و یا اطلاع قبلی داشته است.ولی دولت گرجستان هم به دنبال بهانه ای برای اخراج ایرانیان و مصادره بی سر و صدای اموال آنان است و چه بهانه ای بهتر از این قضیه که افکار عمومی گرجستان نیز همراهی خواهند کرد.
  خواهشمندم این مطالب را در اختیار بقیه دوستان بگذارید تا آنان نیز نظرات خویش را در مورد نوشته های اینجانب بیان دارند.
  خداوند یار و یاور ایرانیان نگون بخت بی پناه باشد که از شدت رنج و دردهایشان آواره این سرزمین عجیب و غریب گشته اند و هر دمی باید به خود بلرزند و در نگرانی و اندوه باشند و در آسیاب جنگهای سیاسی دیگران باید له شوند.

  • ر.م says:

   شما ایرانی ها یه مشت ….،….ید که در طول تاریخ پدر گرجی ها رو دراوردید. من به عنوان یک گرجی ساکن ایران که متاسفانه اجدادم زمان صفویه به عنوان اسیر به اصفهان اورده شده اند ازتمام ایرانی ها علی الخصوص اصفهانی ها متنفرم. چنین جنایتی در شان یک ایرانی است و باید به شدت مجازات بشه. آقای نصرت الله مشهدی پور از ناحق دفاع نکنید.

 5. maria says:

  با سلام خدمت اقای گلچین فر می خواستم نظرم رو صریحا به عرض برسونم و اون اینه که در درجه اول نه شما و هیچ کدام از ایرانیان مقیم اینجا حق قضاوت در این جنایت را ندارید در درجه دوم این جنایت اصلا اثبات نشده .و شما نمی دونم تحت عنوان یک وبلاگ نویس بهتر است ببینی روزانه چقدر جرم و جنایت توسط همه ملیتها در سراسر دنیا صورت می گیرد بعد بشین بگو ما ایرانیها اون جور که باید و شاید اصلاح نشدیم و این چیزا انتظارش میره .اگر واقعا دلسوزی خودت یه بقچه نون و یه کوزه اب بردار برو اقای روئین تن رو پیدا کن بیار بده دست محاکم قضایی هم ما سر بلند میشیم هم خودت یه جایزه میگیری نظر منو بخوای همین فردا بزن برو البته می دونم که شما هم احتمالا از اون پرونده دارهاش هستین که مشکل ورود و خروج داری……پس دهان مبارک رو ببند و نظر نده…..

 6. no name says:

  من به اقای گلچین فر و بقیه دوستان کاری ندارم و امیدوارم که هر چه زودتر قاتل این دختر پیدا بشه ولی اگه شما هم به هر دلیلی الان تو گرجستان زندگی میکردین و اینجا کسب و کاری داشتین با این جو بوجود اومده و این کارایی که متاسفانه توریستهای عزیز ایرانی اینجا انجام میدن ترجیح میدی خودت و افغانی یا هندی معرفی کنی تا کسی نفهمه شما ایرانی هستی مشکل اصلی هم مردم ایران نیستن مشکل از حکومتمونه که فقط بدبختی و سرافکندگی برامون داشته

 7. reza says:

  این وسط اگر اینجا رو ترک کنی میخای کجا بری ؟؟؟
  اصلان کجا رو داری که بری
  مرتیکیه معتاد عوضی ,,تو فکر خودت باش

 8. kamran says:

  با عرضه سلام خدمت دوستان محترم و با سپس از آقای مشهدی پور بخاطر توضیحات کامل و قانع کننده ایشان که به نظر من بسیار به واقعیت نزدیک می‌باشد..در این شرایط بحران سیاسی ایران هیچ بعد نیست که برنامه از پیش تعیین شده برای به هم ریختن افکار عمومی ملت گرجستن باشد که آنها را در اخراج ایرانیهای مقیم گرجستان کمک کند ..که اگر بیاد داشته باشیم این بازی‌ بارها بر سر ما آمده در کشورهای مشابه که این هم ادامه همین داستان هست برای محدود کردن ایرانیها..که نشات گرفته از سیاست غلطه رژیم ایران می‌باشد که طبقه معمول ملت ایران باید بار این حادثه را به دوش بکشند..که ما ایرانیها بیشتر و بیشتر در انزوا باشیم..و در جهان بیشتر به نام تروریست نزدیکتر شویم

 9. Rigi says:

  وجود عناصر جنایی و کریمینال به هیچ وجه به رژیمها سیاسی و اقتصادی جوامع مستقیما در ارتباط نمی باشد، عشق بسیاری در این جهان آمریکاست و در آنجا زندانها پر از قاتلان جانی است، می گفتند اسکاندیناوی بهشت بشری است و اما » برویک» را در آنجا زائیده اند، سیوسیالیست ها می گفتند مادر جنایت ، فقر مالی است ولی شوروی سابق بیشترین تعداد جنایت کاران را در خود دیده است و همان زمان ژاپن کمترین را، به نظر حقیر منشا چنین کمبودی در انسان در درجه اول فقر فرهنگی و در ثانی تمایل و آمادگی ژنیتیکی فرد جانی می باشد و در نهایت شرایط جامعه و تاثیر آن روی ایندوید ( فرد) بالقوه… . ایرانیان عزیز بیایید همدیگر را تخریب نکنیم، اگرهوای همدیگر را در پناه قانون داشته باشیم، انسانهای بهتری خواهیم بود و خواهیم شد. گرجیها مردمی با فرهنگ و دانش هستند، نیک بدانید حساب هر جنایت کاری را پای شما نخواهند نوشت. این موج منفی که علیه ایرانیان دیده می شود ، طبیعی هم هست، این یک جامعه است که جوان احساساتی زیاد و مست و خرابانی هم دارد . در جوامع غربی هم چنین امواج منفی پس ار هر قتل و انفجاری بسیار دیده شده و می شود اصلا دور نرویم در جهان اسلامی من به یاد دارم که در یکی از کشورها وقتی شایع شد که یک افغانی تجاوزی کزده است که به مرگ خورد سال منتهی شده است ، افغانی هایی را خلق با فرهنگ و تمدن همان کشور اینجا و آنجا نه تنها سر به نیست می کرد بلکه به آن جنایت علیه مردم کاملا بی گناه و بی خبر بعضی ها افتخار هم می فروختند …
  خواهشا مواظب خودتان باشید.

  • مشکل مهم ایرانی ها در گرجستان نداشتن سازماندهی است. ایرانی ها نیاز دارند یک نهاد مردمی و سراسری ایجاد کنند تا در این مواقع بتواند چه در زمینه امور حقوقی و دفاع از متهم و چه در حوزه تاثیرگذاری مثبت بر روی افکار عمومی جامعه میزبان فعال شود.
   متاسفانه در حوزه کارهای گروهی ایرانی ها کارنامه مثبتی ندارند و بعکس انرژی خود را در راستای برچسب زدن به یکدیگر، بدو بیراه گفتن و شکاف بین خود و جامعه میزبان بکار می گیرند.نمونه ای از هر یک از این موارد را در کامنتهای فوق هم می توانید ملاحظه کنید.
   من پروژه ایجاد یک تشکل سراسری ایرانی در گرجستان را با بسیاری از هموطنان در میان گذاشته ام، بحثهای جدی در این رابطه در جریان است و اکثر افراد مایل به همکاری هستند. مشکل این است که بیشتر ایرانی ها این مهم را در اولیت کارهای خود قرار نمیدهند. با اتفاقات ماههای اخیر بنظرم بسیاری به این نتیجه خواهند رسید که داشتن تشکیلات مردمی اولویت اصلی است و تلاشها بیشتر خواهد شد.

   • navaei says:

    جناب آقای گلچین فر
    اولا نیاز اول ایرانیان اینجا داشتن حس اعتماد به هم دیگر است که با توجه به مواردی که من در این چند وقت دیدم این امر امکان پذیر نیست (بعلت فقر مالی و کسب درامد بیشتر بشدت سر هم رو کلاه میزاریم و یا مثل اخبار شما اختشاش ایجاد میکنیم تا از این اب گل الود شاید ماهی بگیریم دریغ از اینکه این رودخانه نیست که اب ذلال بهش برگرده این برکه ای هست که اگر اب رو گل الود کردی نصیب خودت هم خواهد شد)
    دوم : داشتن سازمان منسجم نیاز به منابع مالی منظم داره که بازهم به یکی از دلایل بالا قابل وصول نیست فکر نکنم خودت هم مجانی حتی حرف بزنی با بقیه
    سوم : داشتن سازمان منسجم نیاز به لیدرهای با تجربه و قابل اعتما داره (ا شاید خودت رو نامزد کنی رای بیاری اما بعید میدونم)
    چهارم : روحیه اطاعت پذیری که خوشبختانه تمام ایرانیان بهرالعلوم فی کلل امر هستند(این رو بیربط نمیگم ) کافی یک حرف بزنی همه کارشناسان امور سیاسی ،اقتصادی ، اجتماعی ،زنان و زایمان و غیره میشن (منظور خودم بودم به کسی برنخوره)
    کلا باید خدمدت عرض کنم (البته اگر منطقی باشی و واقعیتهارو ببینی ) ما ایرانیان انسانهای تک گرا شدیم (نبودیم اما شدیم) و حتی تو شراکت دونفره هم اعتماد ،انصاف و صداقت رورعایت نمیکنیم چه برسه به یک سیستم منسجم ایرانیان مقیم
    در کل ایده رویایی خوبیه من هم سعی میکنم تو ذهنم با این رویا خیال پردازی کنم(حتی میتونم تصور کنم من رهبر این گروه بشم چه عیبی داره)

   • – عدم اعتماد را گفته های امثال حضرت عالی ترویج میدهد که بدون ذکر مثال و مدرک دیگران را متهم به کلاهبرداری و فرصت طلبی، عدم رعایت انصاف و عدم صداقت میکنید.
    – مطالب این وبلاگ مثالی از حرف زدن مجانی من با افراد است. یکی از منابع درآمد من مشاوره دادن به افراد است که بابت آن پول می گیرم.شما باید بین فعالیتهای شغلی افراد و کارهای غیرانتفاعی تمایز قائل شوید. من در محیط عمومی با شما گفتگو می کنم ولی اگر مشاوره خصوصی خواستید باید هزینه آن را پرداخت کنید. البته بسیاری از جوانان تا بحال بمن مراجعه کرده اند و من به آنها مشاوره رایگان داده ام اما تشخیص اینکه به چه افرادی باید خدمات غیر انتفاعی ارائه کنم با خودم است. همانطور که من هم نمیتوانم از شما انتظار داشته باشم به هر موسسه خیریه ای کمک کنید.
    -دوست عزیز، من در مورد ایجاد یک تشکیلات نظامی صحبت نمی کنم که شما دنبال لیدر و افراد اطاعت پذیر هستی.من، شما و چند دوستی که در همینجا کامنت می گذارند در حال حاضر هم یک تشکیلات هستیم.به همین سادگی. اگر ما زیر یک سقف جمع شویم، تبدیل به یک انجمن می شویم.
    – در انجمن یا تشکلی که من درباره آن صحبت میکنم، رئیس شدن یعنی کار مجانی بیشتر. با توجه به رویاهایی که تعریف کردید به احتمال بسیار زیاد من در انتخابات هیئیت رئیسه این انجمن به شما رای خواهم داد.
    – اینکه ایرانی ها در مورد مسائل گوناگون اظهار نظر می کنند، بسیار طبیعی است. چون ایرانی ها قرنها تحت سیطره نظامهای سلطه گری بوده اند که به همه حوزه ها و زمینه های زندگی آنها وارد شده اند و خواسته اند در مورد آن اعمال سلطه یا بقول خودشان مدیریت کنند.
    در مجموع تشریح دلایل عدم موفقیت ایرانی ها در انجام فعالیتهای جمعی مفید است اما بشرطی که بخواهیم این موانع را برطرف کنیم و گامی به جلو برداریم، نه اینکه وضعیت موجود را توجیه کنیم.
    من باور دارم حتا آن فردی که در برابر قتل یک دانش آموز نوجوان سرد و بی تفاوت است و با خونسردی ظاهری به جنایت نگاه می کند و از این خبرها زیاد شنیده است نیز در نهایت یک انسان است. من مطمئن هستم او نیز اگر در شرایط بهتری قرار بگیرد، وجدانی بیدارتر و هوشیارتر خواهد داشت.

 10. Rigi says:

  اما سخنان آقای مشهدی پور جای تفکر دارد. زیرا لو کوموتیو این دنیا، منافع کشورهای مختلف است که کاملا در تضاد با همدیگر هم قرار دارند. ولی یک مسئله دیگر در گرجستان وجود دارد و آن اینکه در این کشور هنوز دو دولت وجود دارد، از یک طرف رئیس جمهور و اپوزسیون قدرتمند پارلمانی از رژیم قبلی باقی ست که سخت در تلاش اند نشان بدهند که حکومت جدید نه تنها توان ترقی و تعای سیاسی اقتصادی کشور را در چنتای خویش ندارد بلکه با آزاد کردن چندین هزار عامل جنایی و کریمینال باعث شکست اصلاحات انجام شده در سالهای اخیر و گسترش جو بی امنیتی و ارتقای فحشا و رشوه خوری در کشور هم میشود از طرف دیگر جکومت جدید به نوبه خویش سخت در تلاش است تا درستی سیاست های خویش را به هر شکلی که شده و تمایل غرب – فیلی خویش را به اثبات برساند، حالا در گرجستان طبق گفته های جنبش ملی با توجه به آزاد کردن زندانیان جرم و جنایت زیاد شده است ، ولی چند روز پیش در این وسط یک قتل هم شده که به شکلی می شود یک خارجی را متهم بدان دانست ، پس رژیم جدید با تمام صدا در راستای تبرئه خویش می خواهد نشان بدهد که جنایت کار یک زندانی با سابقه نبوده بلکه کار یک خارجی است که سیاست ورود لیبرال خارجیان به کشور گرجستان با خود رئیس جمهور قبلی و جنبش ملی است …

 11. بازتاب: سرکنسول ایران قتل مریم کوچانیدزه را وحشتناک توصیف کرد | گرجستان

 12. امیر says:

  مومن با خدا بود من میشناسمش با فرهنگ انسان

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: