Advertisements

مقررات جدید برای گرفتن اجازه اقامت گرجستان

با یکصد هزار لاری سرمایه گذاری در گرجستان می توانید اجازه اقامت این کشور را بدست بیاورید.
یکی از روشهای جدیدی که تالار خدمات عمومی گرجستان برای درخواست کارت اقامت این کشور معرفی کرده است، این است که شخص حداقل مبلغ یکصد هزار لاری در این کشور سرمایه گذاری کند. این مبلغ می تواند بصورت سپرده بانکی یا ارزش املاک تحت مالکیت شما باشد. برای دریافت اقامت با این روش شما نیاز به توصیه نامه از سوی شهروندان گرجستان دارید. یک مقام دولتی یا سه نفر شهروند فعال در بنگاههای اقتصادی این کشور باید صدور کارت اقامت برای شما را توصیه کنند.
در فوریه 2011 مطلبی در این وبلاگ منتشر کردم تحت عنوان اجازه اقامت در کشور گرجستان. از آن زمان تاکنون تغییراتی در مقررات و پروسه صدور اجازه اقامت صورت گرفته است. از جمله اقامت با روش یکصد هزار لاری سرمایه گذاری که بتازگی معرفی شده است.
کسانی که در گرجستان شاغل هستند، می توانند درخواست کارت اقامت کنند.فرد شاغل اگر در استخدام سازمانی باشد باید قرارداد همکاری داشته باشد و میزان حقوق یا دستمزد ماهیانه او برای حداقل زندگی کافی باشد. افراد خود اشتغال هم می توانند درخواست پروانه اقامت بدهند. این افراد باید مدارکی ارائه کنند که میزان درآمد انها را مشخص کند و در ضمن باید حداقل به اندازه هزینه یکسال زندگی خود در گرجستان سپرده بانکی داشته باشند.
نکته ای که باید تاکید کنم این است که شایعه عدم صدور کارت اقامت برای ایرانیان به هیچ وجه صحت ندارد. اگر پرسش یا ابهام یا نکته ای در مورد گرفتن پروانه اقامت گرجستان دارید، می توانید در پایین همین پست دیدگاه خود را بگذارید.

Advertisements

15 Responses to مقررات جدید برای گرفتن اجازه اقامت گرجستان

 1. وحيد says:

  سلام بر جنابعالى . خيلى سپاسگزارم از اطلاعات ضرورى و مفيد که در اختيارشهروندان ايرانى مى گذاريد.
  چند سوال از جنابعالى داشتم, مى خواستم اين مشکل را با شما در ميان بگذارم.
  بنده حدود 8 ماه پيش شرکتى در گرجستان به ثبت رساندم, و تا ١ ماه مى خواستم شرکت را در تفليس فعال کنم و با 5الى6 نفر گرجى شروع بکار نمايم. آيا براى درخواست اقامت, ما بايد مبلغ 165ميليون تومان سرمايه به گرجستان انتقال دهيم ؟ در صورت عدم انتقال مبلغ مذکور و در صورت رد درخواست اقامت از سوى دولت گرجستان, بنده جگونه مى توانم فعاليتم را شروع نمايم. ما از دسته نفرات خود اشتغال هستيم, آيا فقط با ارائه مدرک جهت مشخص شدن درآمد و سپرده بانکى ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻫﺰﯾﻨﻪ ﯾﮑﺴﺎﻝ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﮔﺮﺟﺴﺘﺎﻥ ، مى توان درخواست اقامت دهيم؟
  بنده هفته پيش به باتومى جهت مسافرت رفته بودم, خواستم حساب شخصى خودم را که در بانک georgia افتتاح کرده بودم, جک کنم که متوجه شدم, عابر بانک کارتم را ضبط نمود, به بانک مراجعه کردم, گفت: فعلا حسابهاى ايرانيان مسدود است, جگونه مى توانم حساب بانکى جديد افتتاح کنم.
  باعرض خسته نباشيد بر شما و همکاران گرامى

  • – برای درخواست اقامت از طریق خوداشتغالی حداقل رقم سرمایه گذاری وجود ندارد.
   – خوداشتغال به کسی گفته می شود که کسب و کاری در کشور گرجستان دایر کرده است، درآمد معینی دارد و بر اساس قانون تجارت این کشور فعالیت می کند. توجه داشته باشدی که فرد خوداشتغال باید بصورت تمام وقت در گرجستان مشغول به کار باشد.
   – افتتاح حساب بانکی شخصی، امکان پذیر است ولی من مایل نیستم در این مورد خیلی بحث کنم. سوء استفاده های بسیار زیادی در این مقوله انجام شده است و پولشویی هایی با رقمهای نجومی صورت پذیرفته است. بانکها هم از این وضعیت بسیار خوشنود هستند ولی برای اینکه به نهادهای نظارتی بین المللی گزارش کار بدهند و آنها را متقاعد کنند که مقررات را نادیده نمی گیرند، حسابهای امثال من و شما را که تمام اموال و دارایی های مختصرمان ثبت شده و قانونی است را مسدود می کنند تا آمار گزارش مربوط به برخورد با تخلفات خود را بالا نشان بدهند. همان بانکی که شما از آن اسم بردید تبلیغات می کند که این ماه حساب این تعداد ایرانی را مسدود کردم تا به اصطلاح جلوی سوء استفاده ها را بگیرم، آن وقت در روز روشن و در مقابل چشم همگان اگر شما یکمیلیون دلار با منشاء نامشخص و ثبت نشده را وارد شعبه این بانک کنی و بگویی می خواهم حساب باز کنم، از شما استقبال گرمی بعمل خواهد آمد و جایزه هم به شما تعلق خواهد گرفت !!!

   • وحيد says:

    آقاى گلجين واقعا از راهنماييهاى بجا و استقبال گرمتان ممنون
    ارادتمند شما, وحيد

 2. ahmad says:

  سلام آقای گلچین فر
  من هم 8 ماهی هست که اینجا شرکت ثبت کردم و50 درصد با یک گرجی شریکم – یک کاگر گرجی حقوق بگیر هم دارم -یک آپارتمان به ارزش 62000 دلار هم خریداری کردم با این حال با درخواست ویزای من موافقت نشده
  یک ماهی هم هست که دیگر جنس نمی آورم و نگران وضعیت موجود هستم

  چرا با درخواست ویزای من موافقت نشده ؟ آیا من می توانم با شرایط مذکور فوق دخواست کارت اقامت کنم ؟
  لطفا راهنمایی فرمایید – متشکرم

  • در مورد افرادی که در گرجستان شرکت ثبت کرده اند، یک رویه بتازگی اعمال می شود و آن اینکه اگر مدتی طولانی شرکت شما فعالیت نکرده باشد یا برخی از قوانین یا حتا مقررات را نادیده گرفته باشید متاسفانه با اقامت شما موافقت نخواهد شد ولو اینکه در زمان درخواست شرکت شما فعال باشد.
   بنابراین پیش از درخواست مجدد باید شرکت شما از لیست شرکتهای متخلف یا بقول خودمان از لیست سیاه خارج شود. در این مورد بمن تلفن یا ایمیل بزنید تا پس از بررسی راهکار آن را بشما پشنهاد کنم.

  • کورش says:

   سلام من اینجا حدود یک سال پیش امدم وحدود 7 ماه پیش کارت اقامت کرفتم و دو باردر خواست اقامتم منفی شد ولی میتوانم کمی راهنماییت کنم تا بتوانی اقامتت را بگیری با من تماس بگیر
   کورش عبداله زاده

 3. kasra says:

  با سلام من برای تحصیل به تفلیس آمدم و برای اقامت تحصیلی‌ و کارت اقامت درخواست دادم و مدرک قبللی دانشگاه بهشون ارائه دادم آیا به من امکان داره اقامت موقت تحصیلی‌ ندن؟

 4. kasra says:

  کسی جواب نمیده؟

 5. Rigi says:

  kasra عزیز ، رفتار ادارات مربوطه بستگی به اطلاعاتی دارد که از شما در دست آنها ست ، اگر شما یک دانشجوی واقعی هستید یعنی روز در دانشگاه هستید و شب ها در کتابخانه و سر در کتاب و مطالعه دارید ، غصه نخورید ، حتما به شما اقامت خواهند داد ولی اگر شما سر در صد سودا دارید، شاید هم ندهند.

  • kasra says:

   مرسی از شما واقعیت این هست که نه بیزنس دارم نه چیزی.اومدم درس بخونم و دانشگاه تفلیس قبول شدم.فقط اقامت نگرانم کرده

 6. Rigi says:

  توجه !!!
  لطفا برای ایرانیان اطلاع رسانی بنمائید که آوردن دارو های سرما خوردگی که دارای کدوئین و یا هر نو مواد » …ئین » دار دیگر باشد به گرجستان جرم محسوب می شود و هر کس چنین داروهایی دارد باید آنها را به زباله دان بریزد، در غیر آن صورت ممکن است مورد تفتیش قرار بگیرد و با مشکلات و درد سر های ناخواسته فراوانی روبرو شود…. اگر سرما خوردید نیک بدانید که در همین کشور دارو های مؤثر بسیار زیادی موجود است. خواهشمند است ، سری که درد نمی کند ، بدان دستار مبندید!

 7. ارش says:

  سلام آقای گلچین فر
  من حدود دو سال و نیم است که با سه نفر از دوستانم در تفلیس شرکتی را دایر کرده که چهار نفر در آن مشغول به کار هستند و با ایران در رفت آمد هستیم و یکی از دوستانم هم به مدت 8 ماه در آنجا ساکن بود و بعد از کارت اقامت یکساله کارت اقامت دائممان را هم گرفته ایم – لطفاً راهنمایی نمائید که برای پیگیری و گرفتن کارت شهروندی چه کاری باید انجام بدهیم و چه راهکارهایی دارد ضمن اینکه هفته آینده تفلیس هستیم محبت نمائید آدرس دفترتان را به ما بدهید چونکه یکبار آمدیم پلاک مورد نظر را پیدا نکردیم .

 8. amin says:

  سلام.اگر لطف کنید اطلاعاتی در رابطه با پزشکی گرجستان به من بدید ممنون میشم.اینکه در چه سطحی هست و برای جراحی ها و درمان های خود به کدام کشورها میروند.ممنون

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: