Advertisements

تعطیلی دفتر گرجیران در تفلیس

پیش از هر سخنی پوزش می خواهم از بابت اینکه مدتی طولانی است که این وبلاگ بروز نشده است. اواسط سپتامبر گذشته سفری چند روزه را برنامه ریزی و اغاز کردم. این سفر هنوز به پایان نرسیده است و  منجر به تعطیلی دفتر گرجیران در تفلیس شد و چون به کامپیوتر دسترسی نداشتم امکان بروز کردن وبلاگ نیز وجود نداشت. اکنون مشکل دسترسی به کامپیوتر و اینترنت برطرف شده است و این وبلاگ بروز خواهد شد.
بعلت پایان اعتبار گذرنامه ام به ارمنستان مسافرت کردم تا درخواست صدور گذرنامه را به سفارت جمهوری اسلامی در ایروان ارائه کنم. سفارت جمهوری اسلامی در ایروان حداکثر ظرف مدت سه روز برای شهروندان گذرنامه صادر می کند. اما تاکنون برای من گذرنامه ای صادر نشده است و ظاهرن مشکل کار من در جای دیگری است. بهرحال بناچار در ایروان ماندگار شده ام و کارهای مربوط به گرجستان را نیز از همینجا هماهنگ خواهم کرد.
شهر ایروان آرامش و آسایش بیشتری نسبت به تفلیس دارد. مردم اینجا روابط بسیار خوبی با ایرانی ها دارند. در این بیست و چند روز کسی برایم داستان شاه عباس را تعریف نکرده است. در بانک و ادارات دولتی هم هر کجا متوجه شده اند، من ایرانی هستم احترام بیشتری برایم قائل شده اند. برای اجاره منزل هم از هیچ صاحب خانه ای نشنیدم که بگوید به ایرانی منزل اجاره نمی دهم. البته آدم وقتی آواره و بلاتکلیف است اگر در بهشت هم باشد باز دوران سختی را سپری می کند.
این وبلاگ از این پس کمابیش بروز خواهد شد. قدمت این وبلاگ به مراتب بیشتر از عمر شرکت گرجیران است. در شرایط کنونی و با مشکلاتی که برایم پیش آمد، پربارتر شدن این وبلاگ نیاز به همیاری و حمایت بیشتر دوستان دارد.

Advertisements

25 Responses to تعطیلی دفتر گرجیران در تفلیس

 1. وحيد says:

  با آرزوى سلامتى و موفقيت براى جنابعالى

 2. Maziar says:

  سفارت ایران در ارمنستان بسیار افراد تنبلی هستند. ضمنا برای مهر خروج بسیار دقت کنید چون در چندین مورد ثبت مهر خروج رو یادشون رفته و اگر ثبت نکرده باشن باید تو تهران برید به وزارت خارجه و دوندگی کنید و تا اینکار رو انجام ندید اجازه خروج نخواهید داشت, پس حتما در ثبت شده بودن مهر خروج دقت لازم کنید

 3. نظر says:

  آقا درسته که ما گاهی با شما تضادم افکار داریم اما بودنتون رو واقعا ارج می نهیم.

 4. majid parsa says:

  delam baratun tang shode bud, va negaranetan budam, khoda ro shokr salamat hastid

 5. raoof says:

  عزیز دل هستید . ما همیشه دورادور پیگیر زحمات شما هستیم ، امیدوارم سربلند و موفق باشی ، این رسم روزگار لعنتی ماست . آنکه بیشتر جان کند بیشتر خواهد مرد.

  خدارا شکر که سلامت هستید

 6. elham says:

  سلام آقای گلچین فر
  در ایروان برای ایرانیان حساب مستر کارت و ویزا باز می کنند ؟؟

  • بله برای ایرانی ها مستر کارت و ویزا کارت صادر می کنند.
   اینجا بانکهای ارمنی، روسی و اروپایی وجود دارند و هر کدام شرایط خاص خود را دارند.

  • Maziar says:

   خیر باز نمیکنند, مگر اینکه اونجا اقامت داشته باشید و حتی در اون مورد هم به این سادگی نیست
   من 3 سال ایروان زندگی کردم و از 4 سال پیش به بعد برای ایرانی ها حساب ویزا یا مستر باز نمیکنند فقط ممکنه بتونید مایسترو باز کنید که فقط در حد عابر کارت هست و خرید اینترنتی خارج از ارمنستان نداره

   • مازیار گرامی! من سه هفته است در ایروان زندگی می کنم. اگر مایل هستید که ویزا کارت یا مستر کارت داشته باشید با من تماس بگیرید. ظرف چند روز کارت شما آماده می شود.

   • Maziar says:

    همونطور که گفته بودم من 3 سال در ارمنستان زندگی کردم و در تمام اون مدت غیر از سال اول هیچ بانکی کارت صادر نمیکرد اما یکسال هست اونجا زندگی نمیکنم و خوشحال شدم که این خبر رو از شما شنیدم بابت قضاوت زود هنگام امیدوارم من رو ببخشید

 7. حسین says:

  یعنی دیگه ارمنستان ساکن میشین یا وقتی کارتون درست شد برمیگردین؟

 8. ریگی says:

  بارف زس، وون سز؟
  خوب ما را دیگه تنها گذاشتی و رفتی…
  هر کجا که باشی، در پناه خداوند متعال انشاا… که سالم و شاد و شنگول باشی.

 9. بهاره says:

  سلام اقایه گلچین ما یه خانواده 4 نفره هستیم قصد مهاجرت به گرجستان را داریم کارمان هم رستوران هست به نظر شما حداقل چقدر سرمایه لازم داریم و تا کی فرصت داریم که این جابجایی را انجام بدیم

 10. نصرت الله مشهدی پور says:

  خروج شما از گرجستان معنی خیلی عمیقی دارد.این به این معنی است که دیگر سرمایه گذاری ایرانیان در گرجستان به پایان رسیده و ایرانیان دیگر رغبتی به حضور در گرجستان ندارند.وگرنه اگر آنها بودند و شما مشتریان خود را داشتید، هرگز تفلیس را به قصد ایروان ترک نمیکردید.

  • در واقع باید گفت که من را وادار به ترک گرجستان کردند.چون من برای سفری چند روزه برنامه ریزی کرده بودم.
   آقای مشهدی پور! سرمایه گذاری ایرانی ها در گرجستان؟ بعد از سقوط 300 درصدی ارزش پول ملی ایران، انتظار دارید چه کسانی در گرجستان سرمایه گذاری کنند؟
   افرادی که دوست نداشتند من در گرجستان بمانم و تحلیلها و نظریه پردازی های من را مزاحم تلقی می کردند، بطور قطع سرمایه های ملی ایران را به باد خواهند داد.
   بر خلاف نظر شما، من مشکل را از سوی گرجستان نمیدانم. هشتصد میلیارد دلار پول نفت کشور ما دست گروهی است که خیال می کند با زرنگبازی و پول خرج کردن، میتوان هر چیزی را بدست آورد.
   طرف شش پلاک آنسوی دفتر من، هزاران دلار را بدون ثبت و دادن رسید جابجا می کند، آنوقت بانک آو جورجیا حساب یک کاسب زحمتکش ایرانی را مسدود می کند. واقعیتهای دردناک در گرجستان بسیارند، بسیاری می بینند و دم بر نمی آورند، گلچین هم این وسط می شود حراف و پررو. او باید این کشور را ترک کند.

 11. ریگی says:

  در ارتباط با سرمایگذاران ایرانی، متاسفانه فشارزیادی در گرجستان بر آنها وارد می شود ، ویزا براحتی به آنها نمی دهند، حسابهای بانکی آنها را مسدود کرده اند و …، دیروزهم شنیدم که اولین سرمایه گذار ایرانی را در منطقه آجارا تحت فشار گذاشته اند، ایشان دارای شرکایی گرجی بودند . من هم سالها ست که با همه آشنا هستم زیرا در کارخانه آنها مدیر بودم. دعوای یک شریک گرجی در همه مراحل داد گاهی در دوران حکومت قبلی بررسی شده و دادگاه عالی گرجستان به نفع ایرانی حکم نهایی را داده است ولی حکومت جدید احتمالا با هدف فشار بر این ایرانی پرونده قبلی را در سازمان پلیس مالی در حال بررسی دارد چونکه حکم دادگاه عالی را نمی تواند از طریق دادگاهی دیگر لغو نماید حال آنکه بر علیه کسانی که هزاران پرونده به ارزش هفت میلیارد دلار دعوا وجود دارد ، دادستانی و پلیس مالی و دادگاه ها سکوت محض کرده اند.
  شایان ذکر است که در موقع خودش این گرجی دعوایی نداشت و سهم خود را فروخت و رفت و طبق ماده 189 مجموعه قوانین مدنی گرجستان پس از فروش سهام هر گونه حق و مسئولیت باقی مانده مالک به نفع و یا به گردن خریدار سهم ایشان است…

 12. امیر says:

  آقای گلچین فر عزیز سلام،
  حقیقتا نگران شما شدم چون این مدت طولانی سایت را آپدیت نکردید.به هر حال فعلا وضیت ما ایرانیها همه جا ناجور شده.چه می توان کرد.

 13. مسعود says:

  آقاي گلچين فر بهتر است براي هميشه در ارمنستان بمانيد و گورتان از گرجستان گم كنيد

  • مسعود رشتی، یکم ادب یاد بگیر !

   • روزبه says:

    سلام جناب گلچین فر از این که دچار مشکل شدید متاسفم فقط خواستم یاداوری کنم گرچه خیلی وقته کامنتی براتون نزاشتم ولی همیشه از این سایت دیدن می کنم و مطالبشو دوست دارم امیدوارم هر چه زودتر مشکلتون حل بشه و به گرجستان برگردید. دوستدار همیشگی شما و گرجستان روزبه هستم از تهران

   • علیرضا سربندی says:

    تو آخه لایق ادب نیستی آشغال..تو یه انگل بدرد نخوری..خیلی خوب میشناسمت مزتیکه مفنگی..

 14. علیرضا سربندی says:

  منم با آقا مسعود موافقم..هر چی زودتر وجود نحس و کثیفتو دور کن آشغال بدرد نخور..
  مرتیکه مفنگی آش و لاش..حیف ایران و ایرانی که تویِ لجن اسم و عنوانشو یدک میکشی…

 15. davood navaei says:

  salamat bashi agay golchin farrrr azizzzzzzz dooset darimm

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: